Geleceği gösteren teknoloji dizileri (Video)

Geleceği gösteren teknoloji dizileri (Video)

2 Nisan 2020

333 Okunma

728x90 Yatay Reklam Alanı

Son yıllardaki birçok dizide teknolojiye dair konuların işlendiğini görüyoruz. Biz de bu videomuzda teknoloji konulu diziler listemizle karşınızdayız. İşte teknolojik diziler!

Son yıllardaki birçok dizide teknolojiye dair konuların işlendiğini görüyoruz. Ve bu teknoloji dizileri, bizlere gelecek hakkında birçok ipucu veriyor. Biz de bu videomuzda teknoloji konulu diziler listemizle karşınızdayız. İşte teknolojik diziler!

Netflix Türkiye’de Nisan 2020 takvimi

Netflix Türkiye’de Nisan 2020 takvimi

Netflix Türkiye’de Nisan 2020 ayında izleyebileceğiniz yeni yapımları ve yeni sezonları bu yazımızda listeliyoruz. İşte önümüzdeki ay Türkiye’de yayınlanacak olan Netflix Nisan 2020 takvimi!

Teknoloji dizileri

Yaptığımız listede birçok farklı yapım bizleri karşılıyor. Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri teknoloji dizileri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Teknoloji konulu diziler

Black Mirror

Her bölümde farklı bir konu işleniyor, hatta karakterler bile değişiyor. Özellikle bazı bölümlerinde yakın gelecek ile ilgili konular işleniyor. Bir de işin içerisine biraz duygusallık katılıyor.

Genel olarak bakıldığında dizide sosyal medyanın geleceği, insanlığın geleceği, cezalandırmaların geleceği işleniyor. Eğer ki gelecek hakkında ipucu sahibi olmak isterseniz bu dizi tam sizlik olabilir.

Silicon Valley

Ana teması girişimler olan bir dizi ararken bulduğum Silicon Valley, şu anda büyüdüğünü gördüğümüz birçok girişimi konu ediyor. Bunların arasında Facebook bile var.

Tabi işin içerisinde girişimler olunca IT ve teknoloji de olmazsa olmaz hale geliyor. Teknoloji ile alakalı bol bol konunun işlendiğini görüyoruz. Ayrıca teknolojinin yanında bu diziyi izlerken bolca güleceğinize eminiz.

Westworld

Westworld, 1973 yılında yayınlanan bir filmin uyarlaması. Zengin yetişkinlerin keyifle zaman geçirebileceği, çeşitli fantazilerini gerçekleştirebileceği bir eğlence parkı.

Bu parkta palyaçolar ve hızlı tren gibi şeyler yer almıyor. Bunun yerine çok gelişmiş robotları görüyoruz. Bu robotlar insanların fantezileri için kullanılıyor ve böylece insanlar kendilerini eğlendiriyor.

Altered Carbon

İnsan bilinci, bir diğerinden bir diğerine aktarılıyor. Peki neden? ebedi bir hayat sürebilmek için. Dizi, 250 yıldır uyutulan bir karakterin uyutulması ile başlıyor.

Yeni bir vücutta dirilen bir mahkûm, özgürlüğünü geri kazanmak için akılalmaz bir cinayeti çözmek zorunda ve dizide başından geçenler anlatılıyor.

Lost in Space

Bu dizi, günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. Uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde Robinson ailesi daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanır. Geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar. Bilmedikleri bir gezegene mecburi işler yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

Rick and Morty

Çizgi dizileri ve teknolojiyi seviyorsanız Rick and Morty, sizin için ideal bir dizi olabilir. Yetişkinlere yönelik hazırlanan bu yapım, çılgın bilim insanı Profesör Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası tuhaf ve tehlikeli yolculuklarını konu alıyor.

Yorum Alanı